Kurulduğu günden beri giderek artan kullanıcı sayısıyla günümüzün belki de en popüler sosyal medya mecrası Instagram’dır. Bizim de günlük hayatımızda en çok vakit ayırdığımız uygulama olarak yer alıyor.

İNSTAGRAM da paylaşım yapmak günlük rutinlerimiz arasına girmiş durumda. Ancak her özgürlüğün belirlenmiş sınırları vardır. İnstagram’ın da insanlığın ortak değerleri çerçevesinde uygulama içi kurallar ve kısıtlamalar mevcuttur. Bu kısıtlamaların dolandırıcılık, bireysel özgürlüğe saldırı, ortak değerlerimizin çiğnenmesini gibi talihsiz olayları engellemek üzerine olduğu reddedilemez bir gerçektir.

Takipçi satın alma platformunda bugünün konusu instagram beğeni ve takip engeli nasılır çözülür?

İNSTAGRAM’ DA BEĞENİ

Kullanıcılar bireysel zevkleri, merakları ve istekleri üzerine paylaşım yaparak diğer kullanıcıların beğenesine sunar. İnstagram bireylerin sevdikleri içeriklere daha kolay ulaşması için beğeniler ve paylaşımlar üzerinden kullanıcıya benzer içerikler önerir. Bu öneriler sizin beğenilerinize göre şekillenmektedir. İlgi duyduğunuz konulara ”keşfet” üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Beğenilerinizle de farklı bir arşiv oluşturmaktasınız. Beğeni; İnstagramın sevdiğimiz opsiyonlarından biri.

İNSTAGRAM DA BEĞENİ ENGELİ

İNSTAGRAM da dolaşırken gün içerisinde birçok içeriği gözden geçiriyoruz. Eh tabi ilgimizi çeken paylaşımla karşılaştığımızda da beğenmeden edemiyoruz. Ancak teknoloji çağı dediğimiz bugünlerde, gelişen teknoloji beraberinde korsan yazılımlar, siber saldırılar, dolandırıcılık gibi problemleri de getirmektedir. İnstagram da bu tür problemleri göz önünde bulundurarak beğeni sayısına da bir kısıtlama getirmiştir. Gün içerisinde, saatte yaklaşık 250-300 beğeni kotası vardır. Hesabınızın güvenliği için bu tür bir önlem alınmıştır.

İNSTAGRAM DA BEĞENİ ENGELİ NASIL KALKAR?

İnstagram da gezinirken aniden bir bildirimle karşılaşabilirsiniz. Farkında olmadan dikkat çekecek sayıda beğenide bulunmuş olabilirsiniz. Ancak hesap haraketlerinizde suç teşkil edecek bir durum yoksa kısa süreli bir engelle karşılaşırsınız. Yapmanız gereken hemen uyarıyı ekran görüntüsü almak. Bu ekran görüntüsünü, profilinizde ki ayarlar menüsünde ”sorun bildir” e tıklayarak ekleyin. Ayrıca açıklama kısmına bu engellenmenin yanlış olduğunu, hesabın çalıntı olmadığını ve bu engelin kaldırılmasını yazarak en geç 24 saat içinde engelinizi kaldırabilirsiniz.

İNSTAGRAM’DA TAKİP

İnstagram bize tanıdıklarımızla iletişim kurma, yeni insanlarla tanışma fırsatı da veriyor. Takipleşme özelliği sayesinde dünyanın dört bir yanından insanlarla etkileşim kuruyoruz. Hayran olduğumuz insanlarla, arkadaşlarımızla, yeni insanlarla paylaşımda bulunuyor, birbirimizden haberdar olabiliyoruz. Tabi ki yine güvenlik sebebiyle takipleşmede de kısıtlamalar vardır. Aslında işleyiş beğeni ile aynı. Dikkat çekici sayıda takip isteği yolladığınızda hemen bir kısıtlama gelebiliyor.

İNSTAGRAM DA TAKİP ENGELİ

Öncelikle takip engeli yememek için yolladığınız ve kabul edilmeyen takip isteklerini mümkünse çok biriktirmeden geri çekin. Böylelikle takip engeli riskiniz azalmış olur. Buna rağmen engellenirseniz yine ekran görüntüsü alıp ”sorun bildir” yöntemini kullanarak engeli kaldırtabilirsiniz. Bu işleme ek olarak şifrenizi değiştirmeniz, telefon numaranızı ve mail adresinizi doğrulamak engelinizin kalkmasına yardımcı olacaktır.

Puan
Bu Servisi Değerlendir
[Total: 1 Average: 5]