İnstagram hesaplarınıza erişim kaybı yaşamadan takipçi artırmak ve sosyal medya hesaplarınıza SEO mantığı uygulamak; İnstagram SEO mantığını kavramak için smmajans.com bir çok konuyu sizler için hazırlıyor. İnstagram SEO hakkında merak ettiğiniz her şey bu içerikte ziyaretçilere sunuluyor. Daha fazla bilgi ve sosyal medyada bilgilenmek için üyelik oluşturabilirsiniz.

İnstagram SEO

İnstagram hesabınıza SEO taktikleri uygulayarak keşfette yükselebilir ve etiketlerde üst sıralara çıkabilirsiniz. Fenomenlerin tercih ettiği SEO taktikleri, bir çok ünlü profilinde de kullanılmaktadır. Etiketlere uygun gönderiler atmak, gönderi veya hikayenin ne anlatıldığını belirtmek, keşfette üst sıralara çıkmanıza yardımcı olur. SEO taktiklerine gelin hep birlikte bir göz atalım.

İnstagram SEO Taktikleri

İnstagram seo taktikleri içeriğimiz de baş kuralımız; Hesabınızı herkese açık konumda olmasıdır. SEO İnstagram için en önemli nokta, # içerisinde oluşturduğumuz etiketlerdir. Sıfır bir profil olsanız dair, instagram etiketlerini uygun biçimde kullanarak yüksek bir rakama ulaşmanız mümkün olabiliyor.

SEO uygulamak için hesabınızdaki gönderilerin kalitesini arttırmanız da fayda olacaktır. Yapılacak ilk işlem profilin güvenilir bir biçime almak olacaktır. Hesabınızın e-posta ve telefon numarasının doğrulanması; SEO açısından oldukça önem taşır. Güvenilir bir hesap, seo uygularken spam veya engel yemez. Seo taktiklerinin bir çok yönü vardır. Etiket, hikayede etiket veya gönderilere reklam vermek! Seo açısından belirli bir bütçeyle gönderilerinizin tanıtımını yapmak, İnstagram’daki kişisel veya kurumsal hesaplarınızda oldukça büyük fayda olacaktır. Reklamlar ziyaretçi çekerken hem kazanç arttırabilir hemde sosyal medyadaki yerinizi bir adım ileriye taşıyabilir.

  1. Atacağınız paylaşımlara etiket ekleyerek, hem gönderinin amacını açıklayabilir hemde etiketlerde yükselme yaşayarak ziyaretçi çekebilirsiniz. Kişisel hesaplar gönderilerini yükseltmek ve ismini duyurmak için bu işlemi tercih eder. Kurumsal veya işletme hesapları ise tamamıyla ürünlerini tanıtmak, müşterilerine ulaşmak ve satışlarını arttırmak için ‘Etiket SEO’ taktiğini uygular.
  2. Hikayelere etiket veya konum etiketi eklemek; İnstagram profillerinize atacağınız hikayeler ile yüz binlerce kişiye ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz? Sosyal medya hesaplarınıza eklediğiniz ufak etiketler ile günlük 10 binlerce hikaye izlenmesi alarak ayn zamanda profil ziyareti kazanabilir ve gönderilerinize etkileşim artırabilirsiniz.
  3. SEO uygulaması yaparken tamamıyla güncel bir hesap profile sahip olmanız gerekir. En azından haftada 3 gönderi atarak hesabınızı güncel tutmanız da fayda olacaktır. Etiketleri hikaye ve gönderilere eklemenin yanı sıra profilinize ekleyerek de bir çok aranma sonucunda üst sıralara çıkabilirsiniz.
  4. Sadece İnstagram değil, etiketler ile bir çok Google ve Yandex aranma sonucunda da yükselmeniz mümkün olacaktır. Biyografi açıklamasına #etiket ekleyerek sizlerde yüksek etkileşim yaratabilirsiniz. Tabi ki her şeyden önce düzenli bir sürede gönderi atmaktır.

SEO Uygulama ve İşlem Süreci

İnstagram hesabınıza SEO süreci başlattığınız sürece, güncel ve aktif bir profil olmanız gerekmektedir. Uygulama süreci tamamıyla attığınız gönderi sıklığına bağlıdır. İşlemleri bir bir uyguladığınız takdirde, hesabınızda değişimi ve artışı fark edeceksiniz. İnstagram’da kurumsal şirketlerin ve tanınmış isimlerin uyguladığı SEO uygulaması, Hesaplarınızı bir çok kullanıcıya eriştirerek, sosyal medyadaki alanınızı genişletir.

Puan
Bu Servisi Değerlendir
[Total: 3 Average: 5]