Pinterest görsel paylaşım platformu olarak bilinen ve neredeyse Google arama motorunun %30’luk bölmesini kapsamış, internetin en yaygın görsel içerik oluşturma platformudur. Her türden resmin bulunduğu sosyal medya uygulamasında backlink alıp vermek, kişisel profilinizi ve google arama sonuçlarınızı kısa sürede yükseltecek ve ziyaretçi bakış açısından iyileştirmeler yaratacaktır.

Pinterest Pin: Pinterest web sitelerinizin görsel içeriklerini ve çevrimiçi yayınlarını pinlemeye yardımcı olan resim yüklemeye dayalı bir web sitesidir. Pinterest pinleme yaparak sizlerde web sitelerinize yüksek değerli sitelerden link çekebilir ve karşılıklı oluşum halinde site arama sonuçlarınızı kısa sürede %30 etkili pinleme sanatıyla yükseltebilirsiniz. .

Pinterest profilinize web siteleriniz ve sosyal medya uygulamalarınız üzerinden verdiğiniz backlinkler, Google başta olmak üzere en sık kullanılan arama motorları Yandex, Firefox , Yaani ve Opera gibi arama hacmi yüksek olan arama tarayıcılarında belirecek ve karşılıklı link ağı oluşumunu göreceksiniz.

İndex: Google üzerinden ürettiğiniz içeriklerin arama sonuçlarında belirmesine ve sürecin ne kadar zamanda yapılaştığına verilen zaman kavramı manasında ingilizce web sözlük terimidir.

Pinterest backlink sanatı ile yazılarınızı 1 gün sonra google’da görmek yerine aynı dakika arama sonuçlarında görmek mümkün! Pinterest backlink sanatıyla sizde hızlı index dönemiyle tanışın, her gün zevkle yazdığınız makaleleri google ve arama görmeniz anbean çevrimiçi hale dönüştürümn. İçeriklerinize ziyaretçi çekebilmek ve yayınlarınızı google’a sunmak için Search Console gibi google araçlarıyla URL ve yazılarınızı ‘Google Gibi Getir‘ veya ‘Canlı URL’yi Test Et‘ araçlarıyla hızlı index aldırmanız da mümkün.

Pinterest Hızlı İndex: Pinterst web kaynaklarınızı google’da hızlı indexletmek üzerine oldukça etkili olan bir resim paylaşma ve backlink ağı oluşturma deneyimi sağlar. Sende hızlı index almak için pinleme eklentisini google mağazasından indir, Pinterset üzerinden yayınlarını paylaşmak için bir saniyeliğine düğmeye basarak istediğin tabloya ekle. Üstelik eklenti ile sayfalar içi bağ kurabilir ve içeriklerine özel adlar oluşturarak pinterest üzerinden doğal hit çekebilirsin.

Ben Pinlediğim yayınları WordPress web adresimden analiz ediyor ve paylaşımlarımın altında Pinterest Backlink embed yardımıyla smmajans pinterest profilime doğal link sağlıyorum.

Örneğin son yayınladığım SMM php ve WordPress temasını ilk olarak Pinterest blogumun “İnternet” tablosunda pinledim ve daha sonra Embed desteği ile web adresimdem pinleme yaptığım içeriğin mini görüntüsünü yerleştirdim. Bu sayede hem kendi internet adresimden pintereste’e veri göndermiş hemde Pinterest sosyal resim uygulamasından backlink sağlamış oluyorum.

  • Pinterest profiliniz ve görsel paylaşımı yaptığınız blogunuz tıpkı bir web sitesi gibidir.
  • Özenle backlink sağlamalı ve yorum, görsel veya yazı etiketlerinden pinterest paylaşımlarınıza doğal link çalışmaları yapmalısınız.
  • Pinterest profil veya gönderilerinize doğal olarak link ürettiğiniz takdirde blog üzerindeki paylaşımlar sıralamalarda yükselecek ve pinlediğiniz web adresleri google’da ön opalana çıkacaktır.
  • Pinterest backlink sanatı tamamıyla web adreslerinizi pinlemek ve pin oluşlumu yağtığınız pinterest hesaplarına doğal backink üretmektir.
  • DA ve PA değerleri google web siteleri arasında en yükseklere dayanan Pinterest uygulaması, milyonlarca çevrimiçi görseliyle neredeyse her arama sonucunda karşımıza çıkar.
  • Pinterets’den doğal olarak backlink sağlamanın en etkili yolu karşılıklı SEO elemenleri uygulamak ve seo kriterlerine uygun içerikler üretmektir.
  • Yolunuz daima pinleme ve index hızına dayalı çalışmalar yaparak geçsin ki pinterest linkleme sanatında sizlerde bilgi sahibi olmuş olasınız. 🙂

Pinterest Embed

Pinterest’ten neredeyse her gün pin desteği alan bir kullanıcı olarak embed kodlarını tüm smmajans üye ve ziyaretçilerine öneriyor, çevrimiçi yayınlarının kalitesini arttıracağınız backlink sanatı içeriğimiz üzerinden düzenli olarak bilgiler alacağınız makaleler üretiyoruz. Sizlerde embed kodlarını web site veya blog adreslerinizde barındırın, pinterest ile karşılıklı backlink ağı kurun.

Bu makale içerisindeki embed : Pinterest’in sağladığı yerleştirme (orta) embed kodunu kıllandık. Sizlerde mini, veya Extra kod örneklerini inceleyebilir web sitenizden Pinterest profillerinize veri gönderebilirsiniz.

Pinterest Embed Örneklerine Google Pinteres Kaydet Eklentisi ile ulaşabilirsiniz.

Titiz bir çalışma yaptığınız takdirde sadece Türkiye değil Pinterest’in kullanılığı onlarca ülke üzerinden backlink ağı oluşturabilir ve google mevkinizi de yükseltecek SEO stratejilerini deneyebilirsiniz.

Örneğin Smmajans.com arama onuçlarında 1. sırada domain adresim ikinci sırada blog adresim ve üçüncü sırada ise şikayetvar.com sitesi yer alıyor.

Hemen bir altında beliren Pinterest indexleri Google (Site:) araması yaptığımda bir çok Pinterest pinlememi görüyor ve backlink sağladığım URL’leri analiz edebiliyorum.

Almanya, Türkiye ve Global ülkeler başta olmak üzere sekizden fazla pinterest ülkesine ait üyelik oluşturup çerez politikalarını onayladım ve bir çok domain üzerinden pinterest pinleme bağı kurdum. İşte asıl pinterest linkleme sanatı da bir çok pinleme sitesini aynı bir veriye ulaştırmaktan geçmekte. Sizlerde pinterest bağlarını göz önünde bulundurarak SEO çalışmalarınızı yapın. Hamaratlarınızı linkleme ve UR değeri yükseltme becerilerini arttırarak hünerlerinizi sergileyin.

Sadece link ve sıralama değil pinterest backlink ve ağ sanatı ile google arama hacminizi de genişletebilirsiniz. Organik edu gov backlink sağlama hizmetimizi inceleyerek detaylı linkleme ve backlink hizmeti alabilir, google’da sıralama yükselten ücretsiz içeriklerimizden yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: SMM Panel Api Entegrasyonu

Php – WordPress ve Html Üçü Bir Arada!

Puan
Bu Servisi Değerlendir
[Total: 1800 Average: 5]