Sosyal medya hesapları ile arama motorlarında ilk sıraya çıkabileceğinizi söylesek ne düşünürsünüz? İnstagram, Facebook, YouTube, Tiktok veya Dlive hesapları ile google arama sonuçlarında birinci sıraya çıkabilirsiniz. Peki ya nasıl?

Smmajans sizlere Türk hesapları takip etmeleri veya abone olmaları için komut uygular. Bu sayede Türkiye lokasyonlu sunuculardaki bir çok orijinal hesap, sosyal medya hesaplarınızı takip etmesi için işleve geçer. Takipçi sayınızın hesabınızı geniş bir işletmeye dönüştürürken aynı zamanda Türk gönderimler ile kalitenizi arttırır. Takipçi rakamlarının çok önemli olduğu google arama motorları da sizlerin hesap veya işletme profillerinizi arama sonuçlarına getirir. Bunlar yüksek takipçisi olan ve gündelik içerik atan kullanıcılar için geçerlidir.

Aktif bir profile sahipseniz sizlerde google arama sonuçlarında yükselebilir müşteri, kullanıcı ve yeni insanları hesabınıza çekebilirsiniz. Her daldan içerik arama motorlarında çıkmaya özgürdür ve yüksek ziyaretçi sayılarını sizlere ulaştırabilir. Peki ya aktif bir profil için neler gereklidir?

Aktif İnstagram Profili İçin Neler Gereklidir?

Aktif instagram profilleri sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekmenin yanı sıra günlük olarak ziyaret etmeleri için olanak tanır. İnstagram’da aktif bir profil oluşturmak ne kadar kolay gözükse de biraz meşakkatli bir iştir. Günlük olarak içerik atmak ve orijinal görüntüler oluşturmak sosyal medya hesaplarınızın kalitesini arttırırken google arama motorlarından gelen kullanıcılarında beğenisini kazanmanıza yardımcı olur.

Google arama motorları hangi sosyal medya hesaplarını arama sonuçlarına çıkarır? Google’da nasıl 1. sıraya yükselinir? İşte sırasıyla sizlerle!

  • Orijinal içerikler oluşturmalı ve kendi tasarımlarınız ile görüntüler paylaşmalısınız.
  • Attığınız içeriklere kısa da olsa açıklama yazıları eklemelisiniz.
  • 100 veya 150 kelime makaleler sosyal medya hesaplarınızı arama motorlarında yükselmesine yardımcı olur.
  • Düzenli saatler arasında içerik atmalı, aktif bir profil haline gelmelisiniz.
  • Google arama motorları için en etkili bir diğer faktörde takipçi sayınızdır. İnstagram başta olmak üzere bir çok sosyal medya platformunda takipçi satın almak için smmajans servislerine göz atabilirsiniz.
  • Özgün içerik ve özgün açıklama yazıları ile bir çok sosyal medya platformunda google arama sonuçlarında ilk sıraya yükselebilirsiniz.

Ne Tür Hesaplar Google Arama Sonuçlarında Yer Alır?

Toptan satış yapan sayfalardan, magazin veya kültür sanat paylaşımları yapan profillere kadar bir çok hesap google arama sonuçlarında yer edinebilir. Düzenli içerik atan aktif sayfalar, insanların ve google’un ilgisini çekmektedir. Bu nedenle sosyal medya hesaplarınıza takipçi satışı yaparak google kelimelerinize hedeflenme çalışması yapabilirsiniz.

Örnek Çalışma

YouTuber ve yayıncıların içeriklerini paylaşan bir takım İnstagram hesapları da milyonlarca aranma sonucu olan kelimelerde ilk sayfaya çıkabiliyor. Peki ya bunu nasıl başarıyorlar?

Uzun süredir sosyal medya fenomenlerinin Haber paylaşımlarını yaparak orijinal takipçi toplamayı başaran youtube magazin instagram hesabı, smm ajans üzerinden gerçek takipçi satın alarak google’da hedeflediği kelimeye ulaştı. 350 milyonluk arama sonucu bulunan hedef kelimesinde İlk 3 sıraya giren magazin ve haber profili, attığı gerçek haberler ve renkli görseller ile hem instagram kullanıcılarının ilgisini çekiyor hemde google üzerinden günlük binlerce ziyaretçi kazanıyor.

Püf Nokta: Özgün içerikler paylaşmak ve gerçek (Türk) takipçi almaktır. Bot hesapları ucuz fiyattan almak yerine kaliteli Türkiye lokasyonlu takipçi satın alın, hem google kelimelerinize hızlı ulaşım yapın hemde hesabınızı gerçek kullanıcılar ile güçlendirin. Aynı zamanda etkileşim ve satış arttıran çözümler için de takipçi alımı yaparak sosyal medyadaki kariyerinizi bir adım ileriye taşıyın.

Önerilen Çalışmalar

Bir çok farklı daldan sosyal medya hesabı ile google ilk sıraya yükselme deneyimleri yaşamak için smmajans platformuna üye olarak dilediğiniz zaman sorularınıza cevap bulabilir, güncel içeriklerimiz ile en yeni yükseliş tüyolarından yararlanabilirsiniz.

Butik, Hediyelik Eşya, Tasarım veya çalışmalarınızdan para kazanmak için Sosyal medyanın yanı sıra google’dan da ziyaretçi çekebilirsiniz. Yapmanız gerekenler sırasıyla aktif bir profile sahip olmak ve olabildiğince Türk takipçi kazanmaktır. Gereken etkenleri karşıladığınız takdirde sizlerde verdiğiniz çrnek çalışma gibi arama motorlarında yer edinebilir ve binlerce ziyaretçiyi profilinize çekebilirsiniz.

Kaç Özgün İçerikten Sonra Takipçi Yollamalıyım ?

İçerik sayınızdan daha önemlisi aldığınız etkileşimdir. Google ve diğer arama motorları içerik sayısından daha çok etkileşim durumunuzu önemser. Önerilen çalışma stili her gönderiye etiketler eklemenizdir. 50-60 orijinal içerikten sonra yavaş yavaş arama terimlerinde kendinizi görebileceksiniz.

Ne Sıklıkla İçerik Paylaşmalıyım?

İnstagram’dan aldığınız etkileşimin yanı sıra google arama sonuçlarında çıkmak için Günlük en az bir gönderi paylaşmalı ve aktif bir profil olduğunuzu google’a kanıtlamalısınız. Sürece bağlı olarak haftada 3 gönderiye kadar paylaşım yaparakta google arama sonuçlarından hit alabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Sonuç Alırım?

Çalışmalara başlayarak tertipli ve disiplinli bir yol izlemelisiniz. Kendinizi direkt olarak ilk sayfada düşünmemeli ve olabildiğince rakip analizi yapmalısınız. Özgün bir profile sahipsiniz ve platformumuzdan instagram takipçi satın al paketlerini kullandıysanız ilk 3 sayfaya düzenli olarak göz atmalı ve gün gün sıralama artışını izlemelisiniz. Google arama sonuçları sosyal medya hesaplarından daha çok internet sitelerini ön plana taşır. Bu nedenle yapacağınız her işlemi özenerek yapmalı ve diğer adreslerden daha iyi bir durumda olduğunuzu kanıtlamalısınız. Takipçi alımı yapmak bu durumda en yararlı etkendir. Smmajans servislerinde bulunan Türk paketlerinden takipçi aktarımı yaparak hesabınızı güçlendirebilir, istediğiniz sonuçlara hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz.