Günümüzde en önemli kitle iletişim araçlarından biri şüphesiz ki Twitter’dır. Twitter kullanıcıları gündemi takip etmek için, Twitter da oldukça vakit geçirmektedirler. Politik gündemin dışında özellikle mizah, edebiyat ve sanat konuları da rağbet görmektedir. Bu kadar fazla paylaşımın günlük ve güncel olarak yayınlandığı Twitter trendlere nasıl çıkılır tüm detaylarıyla sizlerle.

Belki de en kuvvetli konuların başında gelir. İtiraf etmek gerekir ki Türkiye’ de Twitter kullanıcıları herhangi bir konuyu trendlere sokabilecek kadar mizahşördür. Ayrıca sosyal yaşantımızdaki aksilikler çerçevesinde duyarlılık ve hassasiyet gösterilmektedir. Hatta kamuoyu oluşturularak toplumsal problemlere dikkat çekilebiliyor. Bunların dışında hashtag açılarak kitleselliğe ulaşan konularda kullanıcıların etkileşimi bir hayli yüksek.

Bu hashtagler sayesinde bir çok konu gündeme oturmaktadır. Dikkat çekici konular ve oluşturulan akımlar sayesinde kullanıcılar gün boyu etkileşimde kalmaktadırlar. Herhangi bir konunun trend olması için etkileşimi arttırmak gereklidir. Trende giren konular an be an kullanıcılar tarafından takip edilmektedir.

Twitter trendlerine girmeyi başaran konular onları twittleyen kullanıcılarına retweet, favlamalar ile takipçi kazandırmaktadır. Takipçi satışı sayısı fazla olan kullanıcılarda Twitter trend topiclere hızlıca girebilmektedir.

Twitter trendleri nasıl oluşur?

Twitter kullanıcıları gündelik yaşantıda ki politik, sanatsal, toplumsal olayları takip ederek gündem oluştururlar. Takipçisi fazla olan kullanıcılarda kendi gündemini belirleyebilir ve trend oluşturabilir.

Dikkat çekici konuların Twitter fenomenleri tarafından twittlenmesi konunun daha çok retweet, favlanması ve hashtagli konuyla ilgili twitlerin artmasına yarımcı olur. Bu da twittlerinizi trendlere sokabilir. Bazı püf noktalarını bilmeniz sizi de trendlere sokmaya ve etkileşiminizi arttırmaya yardımcı olabilir.

Twitter trendleri neden önemlidir?

Diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak twitter beğenme, favlama ve retweet’lemelerle etkileşim kurar. Kullanıcılar bu yöntemlerle profillerini diğer kullanıcıların profillerine taşır. Başka kullanıcıların timelinenına düştüğünüz kullanıcılar profilinizi ziyaret ederek sizi takip etmeye başlayabilirler. Böylelikle twit atarak kullanıcıları kendinize çekebilirsiniz. Trendleri takip etmeniz sizi binlerce hatta yüz binlerce kullanıcıyla etkileşime sokacaktır. Bu sayede artan takipçi sayınız beğeni, fav‘lama ve retweet‘lenme sayılarınızı çoğaltır. Profiliniz ancak bu sayılar arttığında fenomen olur.

Twitter trendlerine girme yöntemleri

Twitter kullanıcıları bazı taktiksel yöntemlerle profillerini daha popüler kılabilmektedirler. Öncelik olarak takipçi sayınızı arttırmaya çalışmalısınız. Bunun ilk adımı gün içerisinde sürekli twitt atmaktır. Özellikle trendleri takip ederek ilgi çekici twittler atmanız gerekmektedir. Kitleniz büyüdükçe başlattığınız konular veya açtığınız hashtagler gündem oluşturmaya başlayacaktır. Dikkatinizi verdiğinizde twiitter da en çok etkileşim oluşturan konuları saptayabilirsiniz. Önceden belirlediğiniz favori konularda twitt atarak takipçilerinizi etkileşime sokmaktır.

Retweet edilen twittleriniz Twitter trendlerine girebilirsiniz. Toplumsal konularda duyarlılık göstermeniz, mizahi konulara espirili yaklaşım sergilemeniz, güncel konuları takip etmeniz twittlerinizi trend topiclere girmenizi sağlayacaktır. Organik takipçileriniz sayesinde trendlerde söz sahibi olabilirsiniz. Hatta başka fenomenlerle takipleşerek de onların kitlesine ulaşarak trenlerden düşmeyeceksiniz. Takipçi paketleri de farklı bir yol olabilir.

Puan
Bu Servisi Değerlendir
[Total: 1 Average: 5]