Gün geçtikçe popülerliği katlanarak artan sosyal medya mecralarında tanınmak oldukça havalı ve güzel gözükmekte. Sosyal medya deyip geçmemekte fayda var, çünkü en ünlü firmalardan tutun film oyuncularına kadar herkesin sosyal medya hesapları vardır. Aslında bunun sebebi günümüzde sosyal medyanın kullanımı ve popülerliğidir.

Sosyal medya platformlarından birisi de Instagram.
Instagram, kullanıcılarının resim, video ve hikaye gibi içeriklerin paylaşmasına olanak sağlayan bir sosyal medya platformudur. Ayrıca takipçilerinizle de mesajlaşıp, görüntülü ve sesli arama yapabileceğiniz oldukça kullanışlı bir platform olduğu için günümüzde yaklaşık 1 Milyar kullanıcısı mevcuttur.

Eğer kişisel değil de herkese açık bir Instagram sayfanız varsa takipçi sayınız çok önemlidir. Çünkü bir sayfayı geliştirmek, yüksek beğeniler almak sadece takipçi sayısıyla alakalı bir durumdur. Günümüzde birçok firma takipçi satışı ile uğraşmaktadır. Bir Instagram hesabını kendi çabanızla çok ileriye götüremezsiniz. Mutlaka bir profesyonel destek almanız gerekiyor. Çünkü Instagram algoritması değişkenlik gösterdiği için bu değişikliğe uyum sağlayamayan sayfalar çok zorluk çekiyor, fakat Instagram hizmeti sunan firmalar oldukça hızlı ve uygun ücretlerle bu işi sağlıyor.

Ucuz Takipçi Satın Almak

Instagram’da takipçi alabilmeniz için öncelikle çok iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Çünkü şu anda internet üzerinde bulunan çok fazla takipçi hizmeti veren firmalar vardır. Bunların hangisinin güvenilir, hangisinin gerçek takipçi verdiğini bilmeniz gerekmekte. Aksi halde sayfanız aşırı şekilde kötü duruma düşebilir.

Çünkü genelde bazı firmalar gerçek takipçi yalanıyla sayfalarınıza bot takipçi atmaktadır. Bu da sayfanızın etkileşimini gereksiz yere düşürecektir. Genelde tüm sosyal medya hizmeti sunan firmalar SMM Panel sistemini kullanmaktadır. SMM Panel’i kısaca özetleyelim; SMM Panel bir web tabanlı yazılımdır. Bu yazılım ile firmalar kullanıcılarına daha kolay ve hızlı bir şekilde sosyal medya hizmetlerini sunabiliyor. Bu firmalar sadece Instagram değil, ayrıca Twitter, Facebook, TikTok gibi birçok sosyal medya platformlarınında hizmetlerini sunuyor.

Instagram Takipçi Nasıl Satın Alınır?

Takipçi satın alabilmeniz için SMM sistemi olan bir firmanın sitesine girip kayıt olarak sipariş talebi oluşturabilirsiniz. Ayrıca Servisler kısmına girerekte kaç takipçinin ne kadar olduğunu görebilirsiniz. Bu firmalar sadece takipçi satışı değil ayrıca video izlenme, yorum yapma, kaydetme gibi birçok hizmeti de kullanıcılarına sunuyor.

Takipçi Satın Alımı Sonrası

Başarılı bir şekilde ödemenizi yapıp takipçilerinizi aldıktan sonra yapmanız gereken bazı şeyler vardır. Kullanıcılar sayfanızı takip ettikten sonra aralıklı ve düzenli gönderi atmalısınız. Çünkü takipçiler gönderisi az ve düzenli paylaşım yapmayan sayfaları takipten çıkarabiliyor. Bu da aldığınız takipçilerin sayfanızı takipten bırakarak paranızın çöpe gitmesini sağlıyor. Bu durumu yaşamamak için oldukça düzenli, özgün ve kaliteli içerik atmanızda fayda var.

Instagram Takipçi Satın Almak Zararlı mıdır?

Eğer yeni bir sayfa açtıysanız ilk etapta takipçi almanız bazı sorunlar çıkarabilir. Çünkü Instagram algoritması aniden yükselen sayfaları tespit edip spam olarak işaretleyebilir. Bu durumu yaşamamak için sayfanızı açtıktan sonra 1 hafta boyunca düzenli içerik çıkarıp keşfete düşerek takipçilerinizi kendiniz kazanın. Ardından takipçi satın alımı yaparak sayfanızın etkileşimini daha hızlı artırabilir, keşfete daha hızlı çıkabilirsiniz.

Instagram Gerçek Takipçi ve Bot Takipçi Arasındaki Farklar

Gerçekte takipçi ile bot yani sahte takipçi arasında oldukça büyük farklar vardır. Gerçek takipçi sayfanızda paylaştığınız gönderileri beğenir ve yorum yapar. Fakat bot takipçi sadece sayfanızdaki takipçi sayısını arttırmakla sorumludur.
Örneğin 100 gerçek takipçisi olan bir sayfanın beğenileri ortalama 20-30 arasındayken, 500 bot takipçili bir sayfanın beğenileri ortalama 15-20’dir. Bu yüzden takipçi satın alırken özellikle bu duruma dikkat etmeniz gerekiyor. Biraz fazla fiyat verip gerçek takipçi satın alarak sayfanızı yükseltebilirsiniz. Fakat unutmayın ki gerçek takipçi alarak illa ki bir yükseliş yakalayamazsınız. Bu zaman isteyen bir süreçtir. Sayfanızda düzenli ve kaliteli içerikler paylaştığınız sürece keşfete düşüp yüksek etkileşimler alabilirsiniz.

Instagram’da Etkileşim Artırma Yöntemleri

Instagram oldukça geniş bir platformdur. Bu yüzden kullanıcı etkileşimleri için birçok yol vardır. Yani sadece takipçi satın alarak etkileşiminizi artıramazsınız. Sayfanızın içeriği, gönderilerinizin kalitesi gibi birçok etken etkileşim artırmak için kullanılan yöntemlerdendir. Aşağıda sizin için Instagram’da etkileşim artırabileceğiniz 10 farklı yöntemleri hazırladık. Bu yöntemleri kullanarak sayfanıza kitle çekebilir, sayfa etkileşiminizi yüksek derecede artırabilirsiniz.

Profil Fotoğrafı ve Biyografi İçeriği

Profil fotoğrafınızın ve biyografiniz çok önemlidir. Çünkü kullanıcılar sayfanıza girdiğinde ilk önce içeriklerinize değil, fotoğraflarınıza ve biyografinize bakmaktadır. Bu iki kısım sayfanızı ne kadar temsil ediyorsa o kadar iyidir. Bu yüzden profil fotoğrafı ve biyografinize sayfanızla alakasız içerikler koymamanızda fayda var.


Farklı Sayfalarla İletişime Geçin

Kendi kategorinizde veya başka kategorilerdeki sayfalarla iletişime geçip anlaşmalar yapabilirsiniz. Karşılıklı olarak sayfalarınızın ismini gönderi veya hikaye yoluyla paylaşabilirsiniz. Bu sayede farklı sayfalardaki kullanıcılar sizin sayfanızı da görecek ve etkileşiminiz artacaktır.


Düzenli Paylaşım Yapın

Üst kısımlarda da belirttiğimiz gibi en büyük etkileşim düzenli ve kaliteli içerik paylaşımıdır. Günlük 3 içerik paylaşacaksanız bunları belirli saatlerde yapın. Bu sayede keşfete çıkma ihtimalinizde artacağı için etkileşim kazanabilirsiniz.

İçeriklerinize Hashtag Ekleyin

Bir içerik paylaşırken açıklama kısmına hashtag ekleyerek etkileşim artırabilirsiniz. Her içeriğin altına en fazla 30 hashtag eklenmektedir. Fakat çok hashtag kullanımı da zararlıdır. Çünkü bir gönderinin oldukça fazla hashtag grubunda olması Instagram tarafından spam olarak algılanabilir. Bu yüzden her içerikte hashtag kullanımını 7-15 arasında tutabilirsiniz.

Güncel İçerikler Paylaşın

Güncel içerik paylaşımı oldukça fazla etkileşim sağlayabilir. Çünkü herkesi ilgilendiren bir olay olduğunda kullanıcılar sosyal medyada en çok bu olayla ilgili içerikleri inceler. Bu yüzden güncel içerik paylaşarak etkileşim artırabilirsiniz.
Takipçilerinize Geri Dönüş Yapın İçeriklerinize yorum yapan veya özelden mesaj atan kullanıcılarınızla iletişim halinde olarak etkileşim artırabilirsiniz. Çünkü takipçilerinizle konuşmak, sohbet etmek onların hoşuna gidecektir.

Paylaştığınız İçeriklerin Açıklamasına Kendi Fikrinizi Yazın
Paylaştığınız içerik hakkında kendi fikrinizi paylaşımın altına yazarak etkileşim artırabilirsiniz. Kullanıcılar sizin fikrinize karşı bir fikir üretip yazabilir. Ayrıca içeriklerinizde takipçilerinize sorular da sorabilirsiniz. Bu sayede takipçileriniz sorduğunuz soruyu yanıtlamaktan hiç çekinmeyecektir.

İnstagram Hikaye Özelliğiyle Etkileşim Kurun

Takipçilerinizle etkileşim kurmanın bir yolu da Instagram Hikaye özelliğidir. Hikayenizde kullanıcılarınıza soru sorabilir, anket hazırlayabilir ve hatta küçük test soruları hazırlayarak yarışmalar bile yapabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılarınızla etkileşime girebilirsiniz.

Farklı Sosyal Medya Platformlarını da Kullanın

Bir Instagram sayfanıza ayrıca Twitter hesabı da kurabilirsiniz. Her sosyal medya platformunun algoritması farklı olduğu için etkileşim artırmak çok kolay olacaktır. Twitter hesabınızda Instagram sayfanızı paylaştığınız zaman, Twitter kullanıcıları da sayfanızı görecek ve takip edecektir.

Çekiliş Yapın

Bu yöntem diğerlerine göre en iyi etkileşim artırma yöntemleridir. Bir çekiliş yaparak takipçilerinize hediye verebilirsiniz. Hediye vereceğiniz ürünleri yazıp bazı şartlar koyarak çekiliş yapabilirsiniz. Genelde çekiliş yapan sayfaların koyduğu şartlardan bazıları şunlardır:

  • Sayfayı takip etmek
  • Gönderiyi beğenmek
  • Gönderiye yorum atıp 2 arkadaşınızı etiketlemek
  • Gönderiyi hikayenizde paylaşmak
  • Bunun gibi şartlar koyarak hem etkileşimi hem de takipçi sayınızı artırmış olacaksınız
Puan
Bu Servisi Değerlendir
[Total: 0 Average: 0]